Абрикоси почали цінувати за те, що вони містять каротин. Завдяки йому, запобігається процес утворення і виникнення ракових клітин в організмі, так як він є сильним антиоксидантом. Каротин також здатний поліпшити зір, відновити його гостроту. Після регулярного вживання свіжих абрикос відновлюється шкірний покрив, порушеним ранками і травмами. Швидше заживають ранки і пошкодження на слизових оболонках, наприклад, у ротовій порожнині.
Каротин вкрай необхідний дорослим, але ще більше потрібен він дітям. Достатньо всього лише сто п’ятдесят грамів соку з абрикосів, щоб була задоволена потреба організму в цьому найважливішому вітаміні. Але не тільки вітаміном А багаті ці смачним і соковиті плоди. Корисні властивості абрикосів посилюються завдяки вмісту в них вітаміну С. Він відомий як найголовніший вітамін, який підтримує імунну систему і зміцнює організм, запобігаючи потрапляння вірусів та інфекцій. Користь цих яскравих і красивих фруктів посилюється вмістом марганцю, завдяки якому вітамін С активно починає вироблятися в організмі самостійно.
Все та ж доза абрикосового соку в сто п’ятдесят грамів може допомогти наситити організм добовою нормою аскорбінової кислоти. А вона ще й допомагає протистояти стресовим впливам на організм. Завдяки вітаміну Е, абрикоси вважають найпотужнішим лікарським засобом, що допомагає зміцнити серце і судини, нормалізувати кровообіг, зменшити згортання крові, провести природну і безлекарственниє профілактику тромбів.
У соковитих і м’яких плодах міститься магній і калій, а також солі натрію. Вони необхідні будь-якому організму для нормального водно-сольового обміну. Завдяки їм, рідина нормально і своєчасно виводиться з організму, зменшується схильність до набряків, у тому числі і до тих, які виникають у внутрішніх органах. Фосфор і залізо, фолієва кислота і мідь, кобальт і вітамін В, – всім цим насичені абрикосові плоди, а тому поліпшують мозкову діяльність, нормалізують рівень артеріального тиску, покращують процес утворення крові, регулюють рівень кислотності в шлунково-кишковому тракті, знімають запалення при колітах . Абрикоси призначають самі дієтологи тим людям, які страждають запорами, метеоризмом і дисбактеріозом. Можна вживати плоди в абсолютно будь-якому вигляді – свіжі та засушені, в компотах і відварах, в вареннях і соках. Такі численні корисні властивості абрикосів роблять їх найціннішими плодами на столах в літню пору року.
|