Неділя, 24.11.2024, 01:46
НОВИНИ
ОГОЛОШЕННЯ
КАР'ЄРА
ВІДПОЧИНОК
КРАСА ДУШІ І ТІЛА
КУЛІНАРІЯ
ЛЮБОВ
МАГІЯ
РОЗВАГИ
Погода в Україні
Інформаційний блок
ПОТОП 2020 НА ПРИКАРПАТТІ


СВИНИНА ЗІ СМАКОМ ВІСКІ


ВИПУСКНИЙ 2014 РОКУ- ЗАПУСК КУЛЬОК У НЕБО



Форма входу
Пошук
Наше опитування
Чи вірите ви, що вірус H1N1 був справжнім?
Всього відповідей: 476
Друзі сайту
fantom2 - твій рідний сайт! Фільми, кліпи, мультфільми, архів MP3, програми, все до мобілок, книги - та багато цікавого. Великий форум, та море друзів
Наша кнопка
Журнал РІЗНОМАНІТ - Новини, любов, фільми, музика, гороскопи, рецепти, поради, подорожі, обої та багато іншого
Розмістіть нашу кнопку у себе на сайті
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

журнал Різноманіт

Головна » Там де гори, полонини » НИРКІВ. ДЖУРИНСЬКИЙ ВОДОСПАД. НИРКІВСЬКИЙ ЗАМОК
12:33
НИРКІВ. ДЖУРИНСЬКИЙ ВОДОСПАД. НИРКІВСЬКИЙ ЗАМОК
Картинка НИРКІВ. ДЖУРИНСЬКИЙ ВОДОСПАД. НИРКІВСЬКИЙ ЗАМОК
Село Нирків, Заліщицького району, Тернопільської області, нічим не відрізнялось би від сотень подільських сіл, якби на його околицях не був побудований свого часу найкрасивіший замок-палац Поділля. Крім того, тут розташований найбільший рівнинний водоспад України.
Залишки замку розташовані всередині здоровенного кратеру. Стінки кратеру мають червоний колір, через великий вміст у грунті оксидів заліза. Саме через червоний колір землі й має це місце, ще одну назву – Червоноград.


Вціліли на сьогоднішній день від колишнього красеня лише дві вежі, залишки стін палацу та стіни католицького костьолу. Раніше на цьому місті було могутнє укріплене поселення – Червоноград. Історики вважають, що ще в XIV столітті тут була дерев`яна фортеця. Ця фортеця належала спочатку литовським магнатам, а згодом перейшла до поляків. Нею володіли шляхтичі Бучацькім, потім Язловецькі (чи навпаки?). В 1448 році Червоноград отримує магдебурзьке право, а це про щось, та говорить.
 
Трохи згодом Червоноград перейшов до Даниловичів. Саме вони почали зводити в XVII столітті кам`яну фортецю. Але з розвитком артилерії Червоноград втрачає своє військове значення. Дуже вже зручно було обстрілювати фортецю, що розташована у глибокому каньйоні.  
Після розділу Польщі на початку XVIII ст. Червоноград переходить у власність австрійського уряду й занепадає.  В 1778 році ця місцевість була продана урядом Австрії князю Каролю Понінському. Він на початку XIX століття перебудовує по проекту архітектора Юліана Захаровича замок на палац. Його син перебудував дві вцілілі замкові вежі й надав їм сучасного вигляду (сучасного – за нинішніми формами й розмірами). Да, розумілись в той час на прекрасному.
 
Поруч з замком протікає річка Джурин. На цій річці за 500 метрів від залишків замку є чудовий водограй. Його висота складає 16 метрів.
Поряд з водоспадом залишились стіни чи то млина, чи то електростанції ще польської побудови.
Потрібно відзначити, що водоспад цей був створений штучно. Русло річки Джурин було змінено близько 100 років тому. Недалеко від водоспаду залишився й зараз мурований міст через старе русло.
 
Коло водоспаду починається ліс. Місце надзвичайно красиве. Красиве, але засмічене. За останні роки воно стало надзвичайно популярним місцем відпочинку жителів Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької областей.
 
Категорія: Там де гори, полонини | Переглядів: 15776 | Додав: Nata-LI | Теги: відпочинок, Водоспад, замок в селі Нирків, Нирків, Тернопільська область, нирківський водоспад | Рейтинг: 2.5/2

БАНОШ. ГУЦУЛЬСЬКИЙ БАНОШ З ГРИБАМИ ТА БРИНЗОЮ
КОЛІТ. ХВОРОБА КИШКІВНИКА. ЛІКУВАННЯ
ГЕРПЕС. ГЕРПЕВІРУС
ЛАВАШ ЗІ ШПИНАТОМ І ЯЙЦЕМ. РЕЦЕПТ З ФОТО
АНКАРА - СТОЛИЦЯ ТУРЕЧЧИНИ. ВІДПОЧИНОК У ТУРЕЧЧИНІ
ДЕД МОРОЗ РЕШИЛ ЖЕНИТЬСЯ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]