Покращити роботу всіх систем організму і підвищити його життєздатність допоможе повноцінне, сповнене вітамінів і мікроелементів харчування.
Встановлено, що після досягнення статевого віку в організмі людини починають виділятися гормони старіння, але обмеження в харчуванні призводить до різкого зниження вироблення цих гормонів.
При повноцінному харчуванні організму достатньо не більше 2000-2500 ккал. При переході на низькокалорійне харчування і фізичне навантаження потрібно більше вживати овочі, фрукти, ягоди, мед, горіхи, насіння соняшнику зелень; сіль можна замінити морською капустою, орегано, петрушкою, перцем та іншими спеціями та травами або морською сіллю, а цукор – медом, фруктами і ягодами.
А ось вживання таких солодощів, як торти, тістечка, булочки, білий хліб, вершки, сметану, смажені і консервовані продукти потрібно знизити до мінімуму.
Важливим є також організація харчування. Наприклад, вживати виноград, фрукти, хліб, пити молоко необхідно окремо від інших продуктів, яблука – за 1 – 2 години до їди, а от груші – після неї.
Один день в тиждень рекомендується обійтись без їжі, хіба, що пити свіжовижаті соки. Пам’ятайте – їжа без апетиту користі не приносить, тому без почуття голоду краще не їсти. Через годину після обіду чи вечері приймати горизонтальне положення не можна, оскільки в цей час їжа переходить із шлунку в дванадцятиперстну кишку, куди виділяється жовч, який може попасти у шлунок і травмувати його стінки, що призводить до його важких захворювань.
|