Неділя, 24.11.2024, 03:18
НОВИНИ
ОГОЛОШЕННЯ
КАР'ЄРА
ВІДПОЧИНОК
КРАСА ДУШІ І ТІЛА
КУЛІНАРІЯ
ЛЮБОВ
МАГІЯ
РОЗВАГИ
Погода в Україні
Інформаційний блок
ПОТОП 2020 НА ПРИКАРПАТТІ


СВИНИНА ЗІ СМАКОМ ВІСКІ


ВИПУСКНИЙ 2014 РОКУ- ЗАПУСК КУЛЬОК У НЕБО



Форма входу
Пошук
Наше опитування
Чи вірите ви, що вірус H1N1 був справжнім?
Всього відповідей: 476
Друзі сайту
fantom2 - твій рідний сайт! Фільми, кліпи, мультфільми, архів MP3, програми, все до мобілок, книги - та багато цікавого. Великий форум, та море друзів
Наша кнопка
Журнал РІЗНОМАНІТ - Новини, любов, фільми, музика, гороскопи, рецепти, поради, подорожі, обої та багато іншого
Розмістіть нашу кнопку у себе на сайті
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

журнал Різноманіт

Головна » Новини » 10 КВІТНЯ. ТИТАНІК - ПЕРШЕ ПЛАВАННЯ 1912 РОКУ
12:56
10 КВІТНЯ. ТИТАНІК - ПЕРШЕ ПЛАВАННЯ 1912 РОКУ
Картинка 10 КВІТНЯ. ТИТАНІК - ПЕРШЕ ПЛАВАННЯ 1912 РОКУ
Англійський лайнер «Титанік» вийшов у своє перше й останнє плавання у 1912 р
«Титанік» — найбільше пасажирське судно світу класу «Олімпік» 1912р. Під час першого рейсу 14 квітня 1912 корабель зіткнувся з айсбергом в Атлантичному океані та затонув. В цій аварії загинуло 1 517 чоловік. Історія «Титаніка» стала легендарною завдяки, зокрема, кільком художнім фільмам, знятим за мотивами цієї трагедії, останній фільм 1997 отримав приз Оскара.
 
Початок його першого рейсу в середу 10 квітня 1912 року ледве не завершився катастрофою для «Титаніка». Коли була віддана команда відшвартовуватися, «Титанік» так швидко почав виходити з гавані Саутгемптону, що здійняв велику хвилю, і від неї обірвалися троси іншого американського корабля, що стояв на приколі і він ледве не зіштовхнувся з «Титаніком». Тільки завдяки вчасним командам та рішучим діям капітана вдалося запобігти аварії ще в гавані Саутгемптона.
 
14 квітня 1912 — в неділю в день аварії було отримано декілька повідомлень про лід і айсберги біля узбережжя Північної Америки. І багато з них були набагато південніше, якраз на шляху транспортних мереж. Ще в п'ятницю і суботу надходили телеграми з попередженнями від інших кораблів, які спостерігали айсберги на своєму шляху. Перше повідомлення про айсберги і лід в неділю було отримано о 13:40 і передано капітану, який передав його значно пізніше. Під впливом цього повідомлення і ще двох телеграм пізніше капітан змінив курс «Титаніка» відхиливши його на 16 кілометрів південніше від звичайного маршруту. Ще одна більш конкретна телеграма надійшла від німецького судна «Америка» о 13:45, яка повідомляла про два великі айсберги значно південніше звичайного. Однак ця телеграма так і не потрапила на капітанський місток — отримавши телеграму радисти почали ремонтувати передавач, не звернувши на телеграму уваги та поклавши її до купи з іншими паперами. Ця найважливіша новина так і не потрапила до уваги команди і «Титанік» продовжував просуватися вперед на великій швидкості — 22,5 вузлів. Хоча команда і мала численні попередження про айсберги та лід, дієвих заходів не було вжито і впевненість в технологічних нововведеннях лайнера давала капітанові і команді надію, що лихо можна буде обминути.
 
Решту неділі «Титанік» продовжував наближатися до узбережжя Північної Америки на великій швидкості і команда надавала більше значення різко падаючій температурі та іншим щоденним клопотам, ніж заходам безпеки. Об 23:40 одному з матросів в «воронячому гнізді» — вдалося розглядіти великий айсберг якраз по курсу корабля і він швидко вдарив в дзвін і подзвонив на капітанський місток. Отримавши новину шостий помічник капітана і старший офіцер терміново вжили заходів — машинному відділенню була віддана команда зупинити двигун і перевести оберти гвинтів в зворотній напрямок, штурвал був обернутий ліворуч до кінця. Незважаючи на це, кораблеві не вистачило відстані для повного повороту щоб обминути його, і айсберг пробив обшивку вздовж корми, ушкодивши таким чином сталеві пластини нижче ватерлінії і спричинивши затоплення трюму.
 
Від незначного поштовху майже ніхто не прокинувся окрім декількох пасажирів та капітана, котрий одразу наказав перевірити трюми лайнера. Новини були невтішними: трюм швидко наповнювався водою — перші шість відсіків виявилися пробитими. Чим більше води потрапляло в носову частину, тим глибше ніс корабля починав занурюватися в океан.
 
О 2:10 ночі вода в носовій частині заважила настільки, що почала занурювати ніс і піднімати корму з води майже вертикально. О 2:17 корма вже була піднята з води під кутом в 45° і це призвело до обвалення димових труб і затоплення центральної частини лайнера через пробитий скляний купол. В цей час серед уцілілих пасажирів вже почалася паніка — меблі, незакріплене устаткування почали перевертатися, згасло світло. Навіть масивні котли внизу не витримали напруги і, відірвавшись, проломили декілька перегородок трюму. О 2:18 корпус корабля, не витримавши навантаження, розламався навпіл і носова частина зразу пішла на дно. Кормова частина залишалася вертикально на плаву ще хвилину, і десь о 2:19 теж затопилася і пішла під воду.
 
Історія потоплення такого досконалого корабля, як «Титанік» та загибель такої великої кількості людей стала головною новиною ще до прибуття «Карпатії» в Нью-Йорк. Однак новини були спочатку помилковими та з великими неточностями. Тільки з прибуттям врятованих пасажирів почала прояснюватися справжня картина трагедії: з 1 324 пасажирів і 899 членів екіпажу «Титаніка» тільки 706 вдалося врятуватися. Пізніше тільки 320 тіл було знайдено на поверхні океану; загиблих підбирали на спеціальному судні, зафрахтованому компанією Уайт Стар, та поховали теж за рахунок компанії в м. Галіфаксі, провінції Нова Шотландія Канади.
 
 

 
Категорія: Новини | Переглядів: 2154 | Додав: Nata-LI | Теги: 10 квітня 1912, перше плавання, затоплення Титаніка, Титанік, загибель великої кількості людей, 14 квітня | Рейтинг: 0.0/0

ФОРМУЄМО М'ЯЗИ ГРУДЕЙ. ВПРАВИ ДЛЯ ГРУДЕЙ
ПОЦІЛУНКИ ЗА ЗНАКАМИ ЗОДІАКУ. ВОДОЛІЙ
КАЛЕНДАР ВАГІТНОСТІ. ЧЕТВЕРТИЙ ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ
ЯК НАЙШВИДШЕ ВИЯВИТИ ВАГІТНІСТЬ. ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ
ВІРШ. АВТОРСЬКИЙ ВІРШ
ВОРОЖІННЯ НА КАВІ. ТЛУМАЧЕННЯ. ГАДАННЯ НА КАВОВІЙ ГУЩІ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]