Саме слово «прикмета» сформувалося від слова «примічати». Люди ще за старих часів спостерігали яка-небудь подія або дія, робили висновки і в разі виявлення будь-якого зв’язку між подіями, з’являлася прикмета. Причому поява багатьох візьме цілком з’ясовно.
Наприклад, відома прикмета для дівчат – якщо сидиш за рогом столу, то 7 років не зможеш вийти заміж. У наш час ця прикмета здається чимось незвичайним, але ще кілька сотень років тому в селах було прийнято саджати за кут столу «бідних родичок» або приживалок, які не мали будь-якого приданого, не користувалися успіхом у женихів і дійсно з працею виходили заміж.
Збуваються чи весільні прикмети? Як показує практика, вони дійсно можуть і збутися. Цей факт багато в чому залежить від чутливості нареченої або нареченого, від їх сприйняття світу і від сугестивності. Адже якщо, вразлива наречена побачить у будь-яку подію в день свого весілля нехороший знак (прикмету) і почне вселяти себе, що все це «не до добра», то вона поступово запрограмує себе і буде підсвідомо чекати, наслідків цієї прикмети і, навіть цілком ймовірно може їх спровокувати самостійно. Так може вірити лише в хороші прикмети?
А що робити, якщо у вас збулася «погана прикмета» на весілля і вас це лякає? У такому випадку краще за все просто спробувати розібратися в причинах виникнення цієї народної прикмети. І швидше за все, з’ясується, що причини її виникнення досить прості і навіть не актуальні для нашого часу. Які бувають весільні прикмети? І які причини їх виникнення?
«Одружується в травні – все життя маятися» – в цю прикмету вірять багато молодят і, незважаючи на те, що природа в цьому місяці воістину прекрасна, вважають за краще призначати день весілля на інший час року. Як же з’явилася ця прикмета? А пояснення досить просте і абсолютно не страшне. Багато років тому, в селах люди жили виключно за рахунок запасів, які вони збирали з літнього часуе-осінніх врожаїв. І саме наприкінці весни, всі запаси зазвичай вже закінчувалися, а весілля було прийнято святкувати шумно, весело за рясно накритим столом з усілякими стравами.
Крім того, травень – місяць активних посівів майбутніх врожаїв. І часу на те, що приготуватися до весілля не вистачало, так як більшість селян виходили на поля. І саме з цих причин, люди намагалися не проводити весілля в травні, адже якщо сім’ї молодят витратять весь свій час на влаштування весілля, то вони не зможуть засіяти врожай і, як наслідок, залишаться без запасів на весь наступний рік і не відкладуть частина урожаїв на посів у наступному році …
«Не можна їхати на вінчання по мосту» – ще одна досить таки поширена прикмета, що змушує молодят ретельно продумувати маршрут весільного кортежу, щоб уникнути поїздки по мосту. А причина цієї прикмета взагалі банально проста – раніше конструкції мостів були досить таки кволими і могли не витримати важкого ваги весільного кортежу.
«Наречений не повинен бачити весільного плаття нареченої до дня весілля» – це повір’я надзвичайно популярне і в наші часи. І якщо наречений випадково раптом побачить плаття (що цілком ймовірно, особливо якщо майбутні молодята вже давно живуть разом), то практично у кожної нареченої починається період сумнівів, що іноді переходить у справжню жіночу істерику (автор цієї статті сама була свідком такої ситуації). А якщо трохи заглибитися в історію появи цієї прикмети, то виявляється, що існує цілком зрозуміла причина, без будь-яких містично-страшних наслідків. Весілля було великим святом і багато століть тому, до якого ретельно готувалися всі родичі.
Весільне вбрання шили спеціально для кожної нареченої і намагалися зробити його приголомшливо красивим, а в багатих сім’ях пришивали на нього і коштовності. І побоюючись банальної крадіжки, завжди ретельно ховали сукню від сторонніх очей. І ось з тих самих часів і з’явилася традиція приховувати весільний наряд, яка поступово трансформуєтьсяалась в цю страшну наречених прикмету …
«Наречена перед весіллям повинна поплакати, щоб шлюб був щасливим» – досить хороша прикмета і для наших днів. Підготовка до весілля – надзвичайно потужний стрес для нареченої. І для того, щоб в найважливіший день її життя вона була спокійна і щаслива, краще за все дати волю сльозам напередодні, випустивши тим самим усі свої нервові переживання. «Впустила перстень під час реєстрації, можна накликати неприємності на сімейне життя» – одна з найстрашніших прикмет. Саме вона доставляє нареченій і нареченому купу неприємних емоцій, і чим ближче день одруження, тим частіше наречена мимоволі згадує її. Хоча ця прикмета не насправді, більше орієнтована на те, щоб молодята в цей відповідальний момент були максимально зосереджені дійством. Чому ми можемо упустити кільце? Виключно через психологічних переживань – трясуться руки, хвилювання молодят посилюється хвилюванням їх родичів і в підсумку, перед вівтарем можуть постати два замучених і трясущихся істоти, які мріють про те, щоб вся ця церемонія скоріше закінчилася …
Але ж весілля повинне дарувати насолоду кожній своїй хвилиною … І тому психологи рекомендують нареченій, забути про забобони і просто напросто взяти «себе в руки», забувши про всі переживання, і отримуючи задоволення від усього процесу. Якщо ж у вас все таки впало кільце під час реєстрації шлюбу, то це всього лише на-всього означає, що ви сильно хвилювалися. А після завершення всіх церемоній хвилювання пройде і ваше сімейне життя почнеться щасливо …
|