Субота, 16.10.2021, 22:26
НОВИНИ
ОГОЛОШЕННЯ
КАР'ЄРА
ВІДПОЧИНОК
КРАСА ДУШІ І ТІЛА
КУЛІНАРІЯ
ЛЮБОВ
МАГІЯ
РОЗВАГИ
Погода в Україні
Інформаційний блок
ПОТОП 2020 НА ПРИКАРПАТТІ


СВИНИНА ЗІ СМАКОМ ВІСКІ


ВИПУСКНИЙ 2014 РОКУ- ЗАПУСК КУЛЬОК У НЕБОФорма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Наше опитування
Чи вірите ви, що вірус H1N1 був справжнім?
Всього відповідей: 475
Друзі сайту
fantom2 - твій рідний сайт! Фільми, кліпи, мультфільми, архів MP3, програми, все до мобілок, книги - та багато цікавого. Великий форум, та море друзів
Наша кнопка
Журнал РІЗНОМАНІТ - Новини, любов, фільми, музика, гороскопи, рецепти, поради, подорожі, обої та багато іншого
Розмістіть нашу кнопку у себе на сайті
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

журнал Різноманіт

Головна » Формула стосунків » КОМПЛЕКС НЕПОВНОЦІННОСТІ
12:35
КОМПЛЕКС НЕПОВНОЦІННОСТІ
Картинка КОМПЛЕКС НЕПОВНОЦІННОСТІ
Потуплений погляд, невпевнена хода, мовчання в загальній розмові або образ людини, яка пропускає всіх без черги? Що означає, що комплекс був з дитинства і куди він дівається в інших, дорослих дітей?

Комплекс неповноцінності ... Як його позбутися?

Комплекс неповноцінності – це найчастіше невпевненість в своїх силах, відчуття своєї нікчемності, переживання з приводу нездатності зайняти більш високе місце в житті і стосунках з людьми. Не обов’язково при цьому мати хворобу, фізичні вади або реальні обмеження.

Як створюється комплекс?

Що спільного в словах цих людей? Що саме вони роблять для того, щоб зберігати і плекати свій комплекс? У всіх трьох випадках вони порівнюють себе з іншими людьми (як правило тими, хто успішніше, сильніше, багатше і т.п.), а потім переживають свою "неповноцінність”, тобто відміну від них, впадаючи в зневіру, апатію і безвихідь. Хронічна звичка порівнювати себе з іншими не на користь або придумувати собі ідеал, до якого неможливо дотягнутися – найвірніший шлях до розцвітання свого комплексу.

Є й інша можливість для придбання знаменитого комплексу – звичка знецінювати те, що є. І сім’я не така, і друзі не ті, і начальник міг би бути трохи краще. І висновок напрошується – "якийсь я неповноцінний …”

Нерідко у формуванні такої патологічної звички беруть найактивнішу участь батьки. Вони так багато знають і вміють … А якщо ще постійно нагадують дитині, чого він (в силу віку, звичайно …) не знає і не вміє, та ще порівнюють його з більш успішними однолітками, закладка першого каменя в фундамент комплексу неповноцінності вже відбулася. Привести до цього може і надмірна опіка і батьківська відраза (небажані діти).

Батьки мають величезний авторитет для дитини, їх стереотипи ставлення до нього засвоюються надовго. І ось уже підліток починає подумки порівнювати себе з іншими сам. Результат – незадоволеність життям, безсилля, поганий настрій, самодокори, сумніви …


Чи так вже поганий комплекс неповноцінності?

Американський психоаналітик Альфред Адлер вважав, що неповноцінність – нормальне, природне для людини почуття. Він навіть сформулював афоризм

Щоб бути повноцінною людиною, треба володіти комплексом неповноцінності.

Як це розуміти?

На думку Адлера основне джерело комплексу неповноцінності – дитинство. Це підпорядкування батькам, залежність від них, оцінка дій дитини. Але і відносини між самими дітьми зовсім неідеальні. Негатив вносять і дитячі прізвиська – "жирний”, "щур”, "бомжара” … І поки дитина не подорослішала, вона відчуває себе неповноцінною. Почуття неповноцінності загострюється при вступі в кожну нову вікову стадію, при ураженні в боротьбі за лідерство або престиж. Особливо часто страждають цим підлітки, котрі вступають у життя, де треба проявляти розум, силу, обізнаність, самостійність …

Однак той же самий комплекс меншовартості може послужити імпульсом до дії. Згадаймо хрестоматійний приклад з оратором Демосфеном. Адже зумів же він подолати і дефект і комплекс! Люди, у яких комплекс неповноцінності є стимулом до подолання труднощів і вдосконалення, досягають чудових результатів.


Як позбутися комплексу неповноцінності?

Звичайно, те що сталося з людиною в дитинстві накладає відбиток на все його життя. Але ситуація не фатальна. Кожна людина має можливість вільно створювати свій власний стиль життя і використовувати всі наявні комплекси для вдосконалення.

Щоб позбутися від уже наявного комплексу перестань робити те, що ти зазвичай робиш:
- створювати ідеали і постійно співвідносити себе з ними
- порівнювати себе з більш успішними, багатими чи розумними людьми і страждати при цьому
- займатися аналізом того, що маєш і після цього впадати в депресію
- подумки говорити про себе суворим голосом своїх батьків, у тебе може бути і своя, більш сприятлива думка про себе
- і роби те, що зазвичай не робиш
- наміть конкретні цілі для того, щоб домогтися успіху в "слабкій” області. Перерахуй собі цілі та дії по їх здійсненню. Визнач терміни.
- опитай знайомих, які на твою думку добре роблять те, що ти не можеш, як це у них виходить і як вони цього добилися.
- отримуй задоволення від того, що у тебе є і радій дрібницям
- поговори про своє життя з хорошим психотерапевтом

Пам’ятай, що життя прекрасне! Насолоджуйся кожним днем:) Будь здорова! Успіху в починаннях!


Категорія: Формула стосунків | Переглядів: 2736 | Додав: Nata-LI | Теги: комплекс неповноцінності, як позбутися комплексів, психологія, дитинство, комплекси | Рейтинг: 0.0/0

КАЛЕНДАР ВАГІТНОСТІ. ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТАНЦЮ
ЦИБУЛЯ. КОРИСТЬ ЦИБУЛІ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ
ПАСКА. РЕЦЕПТ ШОКОЛАДНОЇ ПАСКИ
ІСТОРІЯ ГУБНОЇ ПОМАДИ
ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ НА КОРПОРАТИВНИХ ВЕЧІРКАХ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]