Те, що Анкара розташована далеко від моря, в самому серці Туреччини (Анатолії), зовсім не означає, що її географічне положення не дуже вигідно. Навпаки, перетин декількох сухопутних доріг ще у старовину робило це місто привабливим для торгівлі.
Нинішня столиця Туреччини колись була маленьким містечком, під назвою Анкіра, і вже в 7 столітті до н.е. тут було давнє поселення.
Анкара - друге за величиною місто після Стамбулу, і саме в столиці кипить життя сьогоднішньої Туреччини. Тут виробляється цукор, вино, молоко, цемент, трактори, є декілька вищих учбових закладів, Національна Бібліотека та державний театр. І якщо вам цікавий сучасний Схід – варто приїхати саме до Анкари.
Але за фасадами нових будинків, величезних офісних та торгівельних центрів уважний турист обов'язково зможе розгледіти приховану давню історію Анкари. Історія:Давня назва міста – Ангіра (або Анкіра) означає «якір». Вочевидь, таку назву поселення отримало завдяки тому, що було розташоване на перетині жвавих доріг, які колись зв'язували Європу та Азію.
За часів правління римського імператора Августа, Анкіра стає частиною римської провінції, а також отримує статус міста-полісу, в якому любили відпочивати римські імператори.
Християнство прийшло на землі Анкіри на самому початку нашої ери, і у 4 столітті н.е. місто вже було центром християнства у Малій Азії.
На початку 11 століття сельджуки приєднали Анкіру до своїх володінь. В ті часи місто набуло популярності під ім'ям Ангора, тому що через нього йшла торгівля ангорською вовною.
У 14 – 15 століттях, за часів османської імперії, Анкара була одним з найбільших центрів торгівлі та ремесел на Сході. Але імперії руйнуються, а разом з ними гинуть і процвітаючі міста.
Так сталося і з Анкарою. З падінням Османської імперії в Анкарі прийшли занепали ремесла, припинилася зовнішня торгівля. І головний економічний центр країни перетворився на дуже бідне поселення.
І лише з 1919 року Анкара поступово оживала завдяки лідерові турецького національного руху Кемалю Ататюрку, який оцінив стратегічно важливе положення міста та переніс сюди столицю Туреччини.
В Анкарі дуже багато ресторанів, кафе та барів, де можна приємно провести вечір, скуштувавши дуже смачні блюда національної та європейської кухні.
Туристи дуже люблять приходити на вулицю Салман, її ще називають «мідна алея». Тут завжди панує веселе пожвавлення та рух. Саме на цій вулиці можна придбати унікальні вироби з міді: блюда, глеки, кухлі, свічники та багато що інше.
Неможливо побувати у Туреччині та не придбати прекрасний турецький килим ручної роботи! А вибір в Анкарі цих дивовижних виробів – дуже великий.
Анкара – це не просто сучасна столиця Туреччини. Це ще й місто безлічі музеїв та пам'ятників культури. В першу чергу варто відвідати Музей Анатолійської цивілізації. Ось вже де точно можна дізнатися все про давню землю – від епохи палеоліту й до наших днів.
Кращими пам'ятками міста, поза сумнівом, є його мечеті та храми.
Мечеть Косатепе – вважається найбільшою в Анкарі, але це сучасна мечеть, вона була побудована у 17-80 роках 20 століття.
А ось мечеть Аладдіна, мечеть Хаджібайрам – одні із старих та таких, що прекрасно збереглися. Обов'язково потрібно побачити мечеть Арсланхане, яка була побудована на місці давнього римського храму.
Мечеть Хаджі-байрам була зведена у 15 столітті на місці візантійської церкви. Ще раніше тут стояв храм імператора Августа, від якого збереглися лише залишки стін. Цікаві вони тим, що на них вирізаний текст заповіту Августа.
|