Вибір весільного букету – не менш кропітка справа, ніж вибір весільної сукні.
Урочистий, святковий стиль нареченої гарно доповнюється весільним букетом. Він повинен гармонізувати зі стилем плаття, кольором волосся, макіяжем, і, не в останню чергу, відповідати особистості нареченої. Дякуючи розмаїттю форм та широкій палітрі квітів останніх років, вибір надзвичайно великий.
Високим дівчатам - круглий букет
Круглий букет формується з густо зв'язаних, прилягаючих одна до одної квітів. Така форма «вічнозелена», постійно популярна. Початок форма бере ще з ХІV століття. Правда, тоді букет використовували для того, щоб заглушити неприємні запахи... Використання листя плюща чи іншої «падучої» зелені надасть щільному букету легкості, збалансованості, гармонійності. Круглий букет не рекомендується підбирати до плаття з кільцями нареченим з пишними формами. Така форма ідеально пасує високим, худорлявим жінкам.
Форма краплини - не тільки пишним жінкам
Особливість букетів каскадної (водоспадної) форми полягає у характері накладання квітів одна на одну з поступовим звуженням букету. Часто такий букет - один з найвидовищніших елементів у вбранні нареченої. Така форма букету відноситься до традиційних, добре підходить до довгих суконь із м'якими складками. Наречених нижчого росту букет у формі крапельки робить візуально вищими, дівчат з пишними формами - візуально стрункішими.
До рук тендітних жінок
Останнім часом все більшої популярності набувають весільні букети без використання мікрофонів, підставок, а використовуються квіти, стебла яких обмотують стрічкою по всій довжині. Такий букет складає враження, ніби його щойно зібрали. Частіше його формують з декількох видів квітів - чотирьох-п'яти, рідше - з одного виду. Але потрібно запам'ятати - використання надмірної кількості видів небажане, оскільки загальний вигляд може втратити гармонійність.
Відважним дівчатам
Сучасні форми букетів - як це зрозуміло із назви - нестандартні: півмісяця, човна чи серцевидні, та навіть нерідко не слідують ніяким традиційним формам. Як правило, такий букет особливий, акцент йому надає якась екзотична квітка: орхідея, кала, антуріум. Форма може бути надзвичайно спрощена. Такий весільний букет пасуватиме до екстравагантної сукні.
Колір букета у відповідності з порою року
Традиційний букет формується з білих квітів, щоб не відбирати акцент із сукні та самої нареченої. Сучасна тенденція більш прихильна до кольорових букетів. Палітра кольорів може рухатись від пастельних ніжних відтінків до сильних, яскравих гранатових кольорів. При виборі кольору весільного букету обов'язково візьміть до уваги кольорову гаму вашої сукні!
До весіль у період ранньої весни більше підходить пастельна гама квітів (рожевий, білий, бузковий), з середини пори року варто обирати серед сильніших відтінків рожевого, жовтого, лілового. Влітку кольори яскраві, життєдайні, сильні (пінк, синій, фіалковий, білий), а форми різноманітні. Восени домінує кавалькада теплих червоних, жовтих відтінків, охри. Квітам притаманна насичена, темніша гама.
Букети осені можна доповнювати із плодами цієї пори року - екзотичними прикрасами, ягідками. Взимку у кольоровій палітрі букета панують два протилежні напрями: або домінують холодні кольори, або гарячі - червоні, золоті тони, щоб «розігріти» атмосферу.
Запам'ятаєте 5 головних правил для вибору букета:
1. Квіти не повинні зливатися з платтям. Щоб цього не трапилося, складати букет потрібно з квітів різного забарвлення. Інакше він виглядатиме невиразно і на весільних фотографіях загубиться на тлі плаття.
2. Букет нареченої повинен перекликатися з деталями плаття, доповнювати і підкреслювати його оригінальність.
3. При виборі букета необхідно враховувати зовнішній образ і характер нареченої, а також загальну тематику і прикраси весілля.
4. Підбирайте букет і бутоньєрку нареченого в одному стилі або кольоровій гаммі.
5. Використовувати в букеті квіти з сильним запахом досить ризиковано, у нареченої може розболітися голова.
|