Неділя, 24.11.2024, 03:23
НОВИНИ
ОГОЛОШЕННЯ
КАР'ЄРА
ВІДПОЧИНОК
КРАСА ДУШІ І ТІЛА
КУЛІНАРІЯ
ЛЮБОВ
МАГІЯ
РОЗВАГИ
Погода в Україні
Інформаційний блок
ПОТОП 2020 НА ПРИКАРПАТТІ


СВИНИНА ЗІ СМАКОМ ВІСКІ


ВИПУСКНИЙ 2014 РОКУ- ЗАПУСК КУЛЬОК У НЕБО



Форма входу
Пошук
Наше опитування
Чи вірите ви, що вірус H1N1 був справжнім?
Всього відповідей: 476
Друзі сайту
fantom2 - твій рідний сайт! Фільми, кліпи, мультфільми, архів MP3, програми, все до мобілок, книги - та багато цікавого. Великий форум, та море друзів
Наша кнопка
Журнал РІЗНОМАНІТ - Новини, любов, фільми, музика, гороскопи, рецепти, поради, подорожі, обої та багато іншого
Розмістіть нашу кнопку у себе на сайті
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

журнал Різноманіт

Головна » Новини » ІСТОРІЯ ХАЛВИ
16:16
ІСТОРІЯ ХАЛВИ
Картинка ІСТОРІЯ ХАЛВИ
Понад усе це ласощі асоціюється з арабськими казками, килимом-літаком і старий Хоттабич … Разом з тим халва сьогодні також звична для нас, як і для мешканців Сходу, де вона була винайдена. Правда, в приготуванні її на Сході та Заході є істотні відмінності. Як вибрати в магазині найкориснішу? А може, краще приготувати її самостійно?

Перші згадки про халву відносяться до V століття до нашої ери. Це ласощі з'явилося на території сучасного Ірану, звідки рецепти його приготування поширилися по всьому Середньому та Близького Сходу.
У ті далекі часи халву вручну готували вмілі кондитери-кандалатчі. Цукор і горіхи (або олійні насіння) вони окремо збивали до пенообразного стану, а потім змішували цукровий і горіхову маси. Халва виходила повітряної і буквально танула в роті. Вважалося, що ці ласощі «лікує душу, живить мозок і наповнює серце радістю». Великим успіхом користувалась і так звана косхалва, яку робили з яєчних білків, патоки і різних наповнювачів – горішків, маку, родзинок.
За часів хрестових походів кондитерський виріб припало до смаку і європейцям, а пізніше халва завоювала популярність у всьому світі.

Про те, як ця східні солодощі дісталася до Росії, точно не знає ніхто. За однією з версій, першу халву став робити в Одесі кондитер-грек Казі. За день його завод випускав близько 800 кг екзотичного ласощі – халву горіхову, медову, шоколадну, з мигдалем, цукровий. Згідно з другою версією, «першопрохідцем» був купець Свиридов, який дізнався секрет приготування солодощі у своєї дружини-гречанки.

До речі, на Сході халву як і раніше роблять тільки вручну. В Ірані, Туреччині та Афганістані її виготовляють практично з будь-яких продуктів – кукурудзи, манки, пшениці, моркви, солодкої картоплі-батату.

Халву випускають самих різних видів, на всі смаки – горіхову, арахісове, кунжутне, комбіновану, іноді в ласощі додають ваніль або глазіруют її шоколадом. Але, незважаючи на різноманітність рецептів приготування, основних компонентів халви зовсім небагато. Звичайно це цукор, патока та насіння олійних культур або горіхи. Всі інгредієнти в високоякісної халву повинні бути натуральними, не дарма вона вважається дуже корисною. (На жаль, деякі несумлінні виробники додають в халву антиокислювачі, барвники, штучні ароматизатори та емульгатори, знижуючи тим самим її користь.)
Щоб халва вийшла правильної волокнисто-шаруватої структури і танула в роті, в сироп кладуть так звані піноутворювачі, наприклад солодковий корінь. Є ще один важливий компонент – повітря, без нього халва – не халва. Карамельну масу з цукру і патоки збивають в густу піну. Потім солодку масу змішують з обсмаженими і розтертими насінням тих культур, які особливо багаті рослинними маслами. Найчастіше це кунжут або соняшник. Іноді насіння замінюють ядрами горіхів та бобами арахісу або сої.

У нашій країні широким попитом користується соняшникова халва, воно здійснюється промисловим способом з насіння соняшнику. Але навіть і в такому процесі при приготуванні халви справжні майстри домішують її вручну. Така халва має шарувато-волокнисту структуру і готується з карамельною маси і обсмажених тертих насіння соняшнику.

 
Категорія: Новини | Переглядів: 2718 | Додав: Nata-LI | Теги: Соняшник, халва | Рейтинг: 0.0/0

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТАНЦЮ
ГОЛУБЦІ ПО-НОВОМУ. МОДНІ ГОЛУБЦІ БЕЗ РИСУ
ДОГЛЯД ЗА ВІЯМИ. РОСЛИННІ ТА ЕФІРНІ МАСЛА. РЕЦЕПТ МАСКИ ДЛЯ ВІЙ ТА БРІВ
ЧАНАХИ. РЕЦЕПТ ПРИГОТУВАННЯ ЧАНАХІВ
ПСИХОЛОГІЯ ПО ГУБНІЙ ПОМАДІ
ЛЮБОВНІ ІГРИ. ЕРОГЕННІ ЗОНИ ЖІНКИ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]