Середа, 27.11.2024, 19:14
НОВИНИ
ОГОЛОШЕННЯ
КАР'ЄРА
ВІДПОЧИНОК
КРАСА ДУШІ І ТІЛА
КУЛІНАРІЯ
ЛЮБОВ
МАГІЯ
РОЗВАГИ
Погода в Україні
Інформаційний блок
ПОТОП 2020 НА ПРИКАРПАТТІ


СВИНИНА ЗІ СМАКОМ ВІСКІ


ВИПУСКНИЙ 2014 РОКУ- ЗАПУСК КУЛЬОК У НЕБО



Форма входу
Пошук
Наше опитування
Чи вірите ви, що вірус H1N1 був справжнім?
Всього відповідей: 476
Друзі сайту
fantom2 - твій рідний сайт! Фільми, кліпи, мультфільми, архів MP3, програми, все до мобілок, книги - та багато цікавого. Великий форум, та море друзів
Наша кнопка
Журнал РІЗНОМАНІТ - Новини, любов, фільми, музика, гороскопи, рецепти, поради, подорожі, обої та багато іншого
Розмістіть нашу кнопку у себе на сайті
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

журнал Різноманіт

Головна » Новини » РІЗДВЯНА ВЕЧЕРЯ У КАТОЛИКІВ. СВЯТА ВЕЧЕРЯ. СВЯТКУВАННЯ КАТОЛИЦЬКОГО РІЗДВА У СВІТІ
11:54
РІЗДВЯНА ВЕЧЕРЯ У КАТОЛИКІВ. СВЯТА ВЕЧЕРЯ. СВЯТКУВАННЯ КАТОЛИЦЬКОГО РІЗДВА У СВІТІ
Картинка РІЗДВЯНА ВЕЧЕРЯ У КАТОЛИКІВ. СВЯТА ВЕЧЕРЯ. СВЯТКУВАННЯ КАТОЛИЦЬКОГО РІЗДВА У СВІТІ
Різдвяна вечеря - окрема тема для розмови. У цей святковий день стіл просто ломиться від різних страв і смакоти. У кожній країні, сім'ї свої традиції, пов'язані з різдвяними частуваннями - фарширована індичка, різдвяний пудинг, торти, тістечка, муси, горіхи, родзинки, марципани...

В Англії, наприклад, це запечена в духовці індичка під соусом з агрусу і різдвяний пудинг, який обливається ромом, його підпалюють і ставлять на стіл.

У США, як правило, подають індичку під журавлиним соусом.

У Франції свято - не свято, якщо за різдвяним столом немає індички, запеченої в білому вині. Ще тут їдять устриці, паштет із гусячої печінки, сири й обов'язково п'ють шампанське.

А в Данії господині до святкового різдвяного обіду неодмінно приготують качку або гусака, фаршированого яблуками, рисовий пудинг і солодку рисову кашу з корицею і родзинками.

Та й, взагалі, у скандинавських країнах дуже турботливо готуються до Різдва: за два тижні до свята ріжуть поросят, роблять кров'яну ковбасу, солять і коптять м'ясо, упродовж трьох-чотирьох днів без перерви, з ранку до вечора, варять пиво.

 

Ірландці в цей день до столу подають окіст, греки - індичку у вині, а в Литві та Німеччині смажать гусака. 

У німців на Різдво обов'язковим на столі вважається блюдо з яблуками, горіхами, родзинками і марципанами. А в Китаї, де живе досить багато християн, на Різдво готують імператорське блюдо - знамениту качку по-пекінськи.

Однак є й такі країни, де птиця на різдвяному столі не обов'язкова.

Наприклад, в Австрії, Угорщині, балканських країнах ніколи не приготують на Різдво гусака, качку, курку або індичку. Там вважають, що птицю їсти у цей вечір не можна - відлетить щастя.

За вечерею австрійці спочатку їдять національний суп-локшину, а на друге коропа. Ялинку ж прикрашають не іграшками, а шоколадом і мармеладом. Крім того, під час трапези вони не зачиняють вхідні двері, тому що в будь-який момент до господарів можуть приєднатися друзі і просто знайомі.

У Бельгії ж на різдвяному столі, безумовно, буде теляча ковбаса з трюфелями, м'ясо вепра, традиційний торт і вино. У Голландії - кролик, м'ясо оленя або дичина, у Люксембурзі - кров'яна ковбаса, яблука, місцеве ігристе вино.

 

Галасливі італійці на Різдво їдять рибу або морепродукти, запиваючи все це шампанським, а в Іспанії до свята смажать молочне порося, якого потім, після приготування, запивають хересом. 

Іспанці дуже весело відзначають це свято. 25 грудня центральні вулиці Мадрида, Барселони та інших міст повністю заповнені людьми, одягненими в національні костюми, які співають пісні, а перед початком різдвяної меси там прийнято збиратися біля центрального входу в храм і танцювати, узявшись за руки. 

В Іспанії цього дня церкву відвідують практично всі, але, зазвичай, приходять туди ненадовго. Основний час епатажні жителі півдня проводять у компанії друзів і родичів, за святковим столом, в улюбленому ресторані.

Особливо оригінальними в плані різдвяної їжі є португальці. Вони в цей день харчуються баккалао - стравою з сушеної солоної тріски, яку запивають портвейном у великих кількостях.

 

Ще на святковому столі кожного іспанця обов'язково мають бути дари моря - креветки, краби, лангусти, а також різдвяні солодощі - халва, марципани, анісові льодяники.

У Польщі до Різдва вважають за краще готувати кутю з ... макаронів, рецепт якої дуже простий: потрібно зварити 1 кг спеціальних різдвяних макаронів і поки вони остигають, відварити і перетерти макогоном мак до однорідної маси. Потім додати в макову масу курагу і будь-які горіхи - поляки, наприклад, віддають перевагу лісовим. Після цього, перемішавши всі складові, отриману суміш додають у ще теплі різдвяні макарони, а потім мед за смаком.

А в Чехії обов'язкова різдвяна страва - короп. Його неодмінно купують ще живим, навіть пускають поплавати у ванну на якийсь час, але потім запікають із кмином. За традицією всі члени сім'ї спочатку для підняття настрою дарують один одному подарунки і лише потім всі разом сідають вечеряти.

Після вечері тут прийнято ворожити на яблуках. Плід розрізають упоперек, і якщо всередині виходить правильна зірочка з кісточок, то майбутній рік буде щасливим.


Категорія: Новини | Переглядів: 4314 | Додав: Nata-LI | Теги: баккалао, різдвяна вечеря, католицькі традиції, різдвяні солодощі, смажене порося, свята вечеря, пиво, індичка, різдвяні ворожіння, кутя | Рейтинг: 0.0/0

БУКОВЕЛЬ. ЗИМОВИЙ ВІДПОЧИНОК В КАРПАТАХ. КУРОРТ БУКОВЕЛЬ
ОЗЕРО СИНЕВІР. ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ
ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОСИТИ НАДБАВКУ ДО ЗАРПЛАТИ
ПОЦІЛУНКИ ПО ГОРОСКОПУ. КОЗЕРІГ
ПОЦІЛУНКИ ЗА ЗНАКАМИ ЗОДІАКУ. СТРІЛЕЦЬ
ЙОРДАН. ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ. 19 СІЧНЯ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]