Стан мозку дуже залежить від стану хребта, зокрема від його шийного відділу. Бо відтік крові з мозку (а відтак і його очищення від шлаків, які вона вимиває з клітин) відбувається по венах. А вони пов’язані зі станом хребта.
У разі якихось защемлень, порушень у ньому, порушується й кровообіг у головному мозку: поганий відтік «використаної» крові — поганий притік свіжої. Від цього часто страждають не лише люди літнього віку, а й молоді.
Щоб запобігти цьому, потрібно спати на ортопедичній подушці. А ще краще виготовити індивідуальну у вигляді валика під шию. Це досить легко зробити: відрізати рукав від старого одягу і набити м’якими ганчірками, після цього підкласти його під шию і трішки полежати.
Якщо м’язи шиї не заболять, а голова не стане чавунною, значить і хребту комфортно, і венозний відтік крові відбувається нормально. Якщо ж виникнуть ці неприємні відчуття, розмір валика потрібно відкорегувати — збільшити або зменшити.
До речі, млявість і поганий настрій зранку свідчать про венозний застій у головному мозку, а відтак про те, що потрібно звернути увагу на свою подушку. Це стосується не лише дорослих, а й дітей.
Щоб позбутися венозного застою, потрібно максимально вирівняти шийні хребці. Цього можна досягнути, якщо голову тримати у положенні, начебто маківка націлена в стелю.
|