Одним з найбільш привабливих екзотичних напрямків є Мальдіви, тури в це чудове місце стають все більш популярними серед досвідченої публіки. Мальдівська республіка розташована в екваторіальних водах Індійського океану, приблизно в 700 км на південний-захід від Шрі-Ланки і являє собою ланцюг з 20 атолів, які, у свою чергу, складаються з 1192 коралових острівців. З них населені близько 200. Найвища точка архіпелагу – на південному атолі Адду – 2,4 м. Загальна площа складає близько 300 кв км. Столиця держави – Мале. Це єдине місто і порт архіпелагу, який знаходиться на однойменному атолі.
Відпочинок на Мальдівах дає можливість сучасній людині відчути себе Робінзоном Крузо.
Клімат на Мальдівах тропічний, з листопада по березень зберігається суха погода завдяки впливу північно-східних мусонів. З червня по серпень на погоду впливають південно-західні мусони з дощами. Спекотна погода стоїть цілий рік, температура повітря коливається від 24 ° до 30 ° С. Найкращим часом для того, щоб влаштувати собі відпочинок на Мальдівах, вважається період з листопада по кінець квітня: в цей час тут спокійне море, сонячна і суха погода. З травня по жовтень південно-західний мусон може приносити короткочасні дощі, для цього періоду характерні не занадто спекотна погода, висока вологість і хвилювання на морі. У червні бувають шторми і високі хвилі. Температура води цілий рік зберігається на рівні 24 – 27 ° С.
На Мальдівах немає річок і озер, тому, незважаючи на велику кількість опадів, тут відчувається нестача прісної води. У колодязях та резервуарах вода дощова, на смак злегка солона. На островах ростуть кокосові пальми і банани.
Кровососних комах небагато, однак вечорами краще користуватися репелентами. Як і скрізь на екваторі, на Мальдівах дуже короткі, усього чверть години, ранок і вечір, і відразу за ними наступають яскравий день з жарким сонцем або темна ніч.
Якщо Ви зібралися на Мальдіви, відпочинок в цьому райському куточку доставить Вам масу гурманських відчуттів – тут можна спробувати унікальні страви. У місцевій кухні відчувається сильний індійські і арабські кулінарні традиції. Широко використовуються рис, морепродукти, різні прянощі і гострі приправи, а також риба в різних видах – копчена, сушена, варена. Головне бюдо – відварений тунець з рисом і різними соусами (найчастіше кокосовим каррі) і перцем, а також "хікімас” – сушена і копчена риба. Радимо спробувати пиріг з рибою, кокосом і луком "баджія”, рибний пиріг "кулі боркіба”, традиційний рибний суп і рис "Гаруда”, котлетки з тунця з кокосом "гулу”, запечену рибу з пастою чилі "фіхуну мас”, рулетики з смаженої риби "кіміа”, рибний паштет "ріхаукуру”, смажену рибу з перцем і часником "телулі травні” та ін.
З м’ясних страв остров’яни їдять в основному курку, і то по святах або в складі особливих страв. Основа раціону остров’ян – рис, варений в кокосовому молоці, з різними овочами, перцем, рибою або морепродуктами, а також з бананами, папайєю, манго, гарбузом, солодкою картоплею або плодами хлібного дерева.
Фірмовий десерт – кокосовий горіх у всіх видах, солодкі страви з рису і фруктів. Популярні кокосове молоко, пудинги, овочеві і фруктові салати та випічка. Головний напій – чай, його п’ють з молоком та цукром. Звичайний чорний чай не користується любов’ю місцевих жителів, але є повсюдно. Все більшого поширення набуває кава, в основному по-арабськи, але, як і всі імпортні продукти, вона тут досить дорога. У спеку дуже хороші соки, місцеве солодке молоко "Кіру сарбат”, солодкий пальмовий сік "раз”, напій "Суджа” і слабоалкогольний напій "ДАА” з ферментованого пальмового молока.
|