Пропрацювавши декілька років на одній посаді, ти відчула себе впевненіше і задумалася про те, щоб знайти роботу з більш високим рівнем доходу. Найпростішим варіантом розвитку ситуації стане перехід до іншої компанії, де ти будеш виконувати схоже коло обов'язків. Але саме зараз варто спланувати свій подальший кар'єрний ріст. Перед тим, як звертатися до рекрутингової агенції, визнач, у якій якості ти бачиш себе в майбутньому. Алгоритм побудови планів простий.
Постав перед собою довгострокові і короткострокові цілі. Чи хочеш ти рухатися по "горизонталі", переходячи з своєї компанії туди, де платять, або вважаєш правильним рости "по вертикалі", збільшуючи свої прибутки за рахунок більшої відповідальності? Іди від загального до конкретного, від основної мети до того, як домогтися бажаного результату. Наприклад, якщо через п'ять-сім років ти хотіла б стати директором великої західної компанії, відповідай на такі питання: чого тобі не вистачає, щоб ефективно виконувати таку роботу? Додаткових знань, досвіду, навичок? Виріши для себе, що важливіше - гроші або додаткові знання, пов'язані з новим професійним досвідом? Чи важлива для тебе стабільність, або велику роль відіграє фінансовий успіх.
Якщо віддаєш перевагу стабільність, то тобі протипоказана кар'єра у продажу або в кадровому бізнесі, і підійде посаду логіста або бухгалтера. Якщо ж головним є фінансовий успіх то, можливо, як раз навпаки, ти будеш ефективніше працювати в продажах. Продумуючи просування по кар'єрних сходах, не варто створювати детальний план, розписувати всі мало не по місяцях. У тебе має бути бачення того, ким ти хочеш стати, і того, якими навичками та вміннями ти прагнеш опанувати. І якщо ти зрозуміла, що підвищення зарплати не єдина твоя кар'єрна мета, тобі варто розглянути наступні варіанти розвитку. Поговоріть зі своїм керівництвом можливість підвищення. А, просунувшись кар'єрними сходами у своїй компанії, через деякий час спробуй влаштуватися у велику організацію на керівну позицію. З'ясуй, чи є в компанії, де ти зараз працюєш, корпоративний кар'єрний план. Планування кар'єри співробітників - тактика відносно нова але вже популярна в багатьох компаніях різних масштабів.
Корпоративний кар'єрний план, на відміну від особистого, є варіанти росту і переміщення співробітника усередині компанії. І мова йде не тільки про "вертикальному" русі за принципом "фахівець - старший спеціаліст - начальник". Багато керівників передбачають можливість переходу працівника з одного підрозділу в інший. Можливо, ти зможеш набути необхідний досвід, не змінюючи місця роботи. Якщо ж ти відчуваєш, що мотивації залишатися на колишньому місці немає, подумай про те, щоб продовжити навчання. Є висока ймовірність того, що для здійснення кар'єрного плану тобі знадобляться додаткові професійні знання. А отже, варто присвятити частину свого часу. Не бійся на якийсь час залишитися без роботи: обравши правильний напрямок навчання і отримавши необхідний досвід, ти станеш ще більш затребуваним і бажаним співробітником.
|