Озеро завального походження у Міжгірському р-ні Закарпатської обл. поблизу с.Синевирська Поляна. Лежить на південних схилах Ґорґан в улоговині, утвореній горами Озерна (1495 м), Сленізор (1235 м) та відрогом Вододільного хребта на висоті 987 м над р.м. Площа озера 7 га, середня глибина - 16-17 м, максимальна - 24 м.
Улоговина видовжено-округлої форми; утворилася внаслідок обвалу скель і перекриття долини гірського потоку. Живиться поверхневими і атмосферними водами, з озера витікає невеликий струмок (басейн Тереблі). Вода слабомінералізована, чиста, прозора, має сталу температуру (+11°). Береги поросли лісом, водяна рослинність розвивається лише вздовж прибережної смуги. Фауна представлена окремими видами мікроскопічних ракоподібних, є форель. Лежить у межах природного національного парку
Ця інформація взята з Географічної енциклопедії України, але це лише суха довідкова інформація, що не передає справжньої краси "перлини Карпат", як люблять називати Синевірське озеро. Більш лірично звучить легенда про любов, здається нещасливу любов, двох молодят зі сліз яких й утворилось озеро. Дві дерв`яні скульптури, що стоять на берегах Синевірського озера, присвячені сами тим закоханим.
До озера веде єдина дорога, що піднімається в гору вздовж річки. За кілометрів десять до с.Синівірська поляна розташована гребля, що створює велике водосховище. Картина, що відкривається з дороги, є досить не типова для Карпат, можна сказати - унікальна. Колись там був музей лісосплаву на чорній Ріці, але після чергової повіні він дуже сильно постраждав. Скільки часу піде на відновлення цього єдиного в Україні, та й в світі, музею невідомо.
Дорога виводить нас до самого озера. Є парковка та невеличкий готель з чудовим ресторанчиком. Для любителів попаритися є навіть сауна. Навколо озера, що не таке вже й велике, можна обійти хвилин за двадцять.Прокладена чудова стежка з дошок, що на схилах має навіть поручні.
Оминаючи озеро можна потрапити в різні природні зони Карпат, луги, хвойний ліс, болотце, буковий ліс, гірський струмок.
|