Наша кнопка Розмістіть нашу кнопку у себе на сайті
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
журнал Різноманіт
Головна » Порадник » ФІАЛКИ. ДОМАШНІ КВІТИ. ВАЗОНИ. ДОГЛЯД ЗА ФІАЛКАМИ
20:36
ФІАЛКИ. ДОМАШНІ КВІТИ. ВАЗОНИ. ДОГЛЯД ЗА ФІАЛКАМИ
Сенполія (Фіалка) – одна з найпопулярніших квітучих кімнатних рослин. Рід нараховує близько 20 видів дикої сенполії, розповсюджених у Центральній і Південній Африці, по схилам Узамбарских гір і більше 2000 гібридів і сортів, виведених селекціонерами. Сенполія фіалкова (сімейство геснерієвих) – це мініатюрне ніжне створіння природи скоряє рясним тривалим цвітінням, майже протягом всього року. Дуже широка колірна гама: від білого до червоного і від блакитного до фіолетового відтінку (крім жовтого). Різноманітна форма квіток і ступінь махровості. Листя також мають різні форми і забарвлення (від світлого до темно-зеленого кольору).
Більше 100 років тому ця рослина була знайдена ботаніком Сент-Поль Іллером у гірських районах Східної тропічної Африки. У цей час у результаті селекційної роботи створена величезне розмаїття гібридів і сортів. Квітки багатьох гібридних фіалок досягають 8 см у діаметрі, на одній рослині буває 70-100 квіток.
Завдяки своєму пишному цвітінню і ніжності пелюстків фіалка стала королевою в нашому зеленому куточку, створивши в домі атмосферу затишку і гармонії. Надзвичайна краса цієї чудової рослини знайшла популярність ще з незапам'ятних часів. Древні греки любили прикрашати себе, свої житла і статуї богів вінками і букетами з фіалок. Римляни вживали її як цілющу траву, а також додавали у вино, яке отримало назву весняного напою. На монетах міста Генна в Сіцілії змальована фіалка. У древніх галлів фіалка була символом невинності, скромності, нею обсипали ложе наречених. Француженки готували з квітів любовні напої. У всі часи ця рослина була наділена магічним впливом , символізувала родинне щастя і благополуччя.
фіалки досить невибагливі у догляді, але, як і всякі рослини, потребують дотримання кількох правил. Полюбляють північні і східні вікна, на південних і західних їм добре лише взимку. Добре зростають на поличках під люмінесцентними лампами, що дозволяє створити квітучий куточок в будь-якій частині вашого будинку. Краще розвиваються в маленьких вазонах, розмір яких можна збільшувати по мірі їх зростання. Краще зростають у рихлій землі, що складається з дернової землі, торфу, піску. Такі земляні суміші можна знайти в будь-якому квітковому магазині або приготувати власноруч. Не люблять надмірного поливу. Поливати треба теплою відстояною або кип'яченою водою. Погано переносять потрапляння вологи на листя. Температуру вище 30 градусів переносять важко.