Протягом короткого часу після запліднення майже нічого не відбувається. Але після 24 годин яйце починає ділитися, ділитися, ділитися, а невелика кулька з кліточок знаходить собі затишне місце на стінці матки. Як правило, матка виштовхує все, що потрапляє до неї. Але на цей раз усе не як завжди: замість того, щоб опиратись, матка розслабляється, дозволяючи майбутній дитині добре закріпитися на стінці. Там, де ембріон облюбує собі місце, пізніше розвиватиметься плацента.
Коли ембріон прикріплюється до стінки матки, вагою він ще менше двох грамів, а величиною – менше міліметра. Тим часом, три різні групи клітин формуються у ембріона. Тіло дитини сформується з цих трьох шарів. Мезодерма, або середній шар, утворює м'язи, серцево-судинну систему, скелет, нирки і репродуктивні органи. Внутрішній шар, ендодерма, ляже в основу дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту. Нервова система, шкіра утворяться з зовнішнього шару – ектодерми.
За три чи чотири дні до того, як у вас мала б початися менструація (якби ви не були вагітні, звичайно), ембріон прикріплюється до стінки матки. У цей час зародок виділяє специфічний гормон, завдяки якому чутливий тест на вагітність вже дасть позитивний результат. Цей гормон виділяється приблизно на двадцять восьмий день поточного циклу.
Мама ще, скоріш за все, не знає, що вагітна, адже жодна менструація ще не пропущена. Але тим часом починають виділятися нові гормони. Прогестерон, наприклад, гарантує, що зародок буде непроникним знову після овуляції. Він також підвищує температуру вашого тіла на 0,3 - 0,5 ° С. Протягом усієї вашої вагітності вона залишатиметься на цьому рівні. Не лякайтеся, коли втратите трохи крові наприкінці цього тижня. Причиною може бути те, що зародок прикріплюється до стінки матки. Це може відбутися протягом тижня після запліднення. Та кровотеча зовсім незначна, тому вам нічого хвилюватися.
З того моменту, як ви зрозуміли (через пропущену менструацію), що всередині – нове життя, ви маєте знати, що шкідливі речовини можуть дістатися вашої дитини через плазму крові. Тепер, коли зародок прикріпився до стінки матки, усе, що впливає на вас, впливає і на дитину. Тому, якщо ви можете уникнути таких речей, як пари лаку чи фарби, хімічні речовини, миючі засоби, та, звичайно, алкоголь, наркотики і сигарети - будь ласка, зробіть це!
Для майбутнього тата
Ваш оргазм був чимось більшим, ніж просто задоволенням: ви створили дитину, і тепер один із ваших сперматозоїдів запліднив яйцеклітину вашої жінки. Можливо, ви ніколи не дізнаєтеся, коли саме відбулося запліднення. Але ми разом із можемо простежити шлях вашого сперматозоїда. Підчас кожної еякуляції, мільйони сперматозоїдів виштовхуються з яєчка через сем’япровід. Їх дорога не довга: її довжина приблизно дорівнює довжині стопи (30 см.) від сховища біля лобку і сечового міхура назад вниз через живіт і, нарешті, через пеніс. Єдине, що ви можете зробити – вприснути сперму в піхву якомога сильніше та сподіватися, що принаймні одному вашому маленькому пловцю вдасться подолати всі бар’єри, що він зустріне на своєму шляху. Він повинен пройти через шийку матки, через матку, через частину фалопієвої труби, знайти яйцеклітину, і, нарешті, переконати її, що він – хлопець, гідний важливої місії. І цьому обранцеві ще треба пробратися в яйцеклітину! За допомогою хімічних речовин, які виробляє «капелюшок» на його голові, він проштовхує собі шлях через тверді захисні шари. Інші сперматозоїди залишаються з порожніми руками, так би мовити, оскільки злиття яйцеклітини і сперматозоїду призводить до створення вже зовсім непереборного для них захисного шару. Тепер запліднення – факт. Почалося нове життя.
|