Середа, 27.11.2024, 21:34
НОВИНИ
ОГОЛОШЕННЯ
КАР'ЄРА
ВІДПОЧИНОК
КРАСА ДУШІ І ТІЛА
КУЛІНАРІЯ
ЛЮБОВ
МАГІЯ
РОЗВАГИ
Погода в Україні
Інформаційний блок
ПОТОП 2020 НА ПРИКАРПАТТІ


СВИНИНА ЗІ СМАКОМ ВІСКІ


ВИПУСКНИЙ 2014 РОКУ- ЗАПУСК КУЛЬОК У НЕБО



Форма входу
Пошук
Наше опитування
Чи вірите ви, що вірус H1N1 був справжнім?
Всього відповідей: 476
Друзі сайту
fantom2 - твій рідний сайт! Фільми, кліпи, мультфільми, архів MP3, програми, все до мобілок, книги - та багато цікавого. Великий форум, та море друзів
Наша кнопка
Журнал РІЗНОМАНІТ - Новини, любов, фільми, музика, гороскопи, рецепти, поради, подорожі, обої та багато іншого
Розмістіть нашу кнопку у себе на сайті
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

журнал Різноманіт

Головна » Здоров'я » ЦИБУЛЯ. КОРИСТЬ ЦИБУЛІ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ
19:41
ЦИБУЛЯ. КОРИСТЬ ЦИБУЛІ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ
Картинка ЦИБУЛЯ. КОРИСТЬ ЦИБУЛІ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ
У зимовий період на нас чатує застуда й грип. Звичайно, в аптеках багато засобів для усунення симптомів ГРЗ, але з давніх-давен існує не менш ефективний і природний засіб для лікування та профілактики не лише застуди, а й дуже багатьох недуг, це – цибуля.
 
Батьківщина ріпчастої цибулі – Середня і Південно-західна Азія, Середземномор’я. У цих регіонах вона культивувалася ще 4000 років до н.е. Цибуля розповсюджена в усьому світі як городня рослина. З давніх-давен цибуля застосовувалася і як лікарська рослина. Відомо, що майже 6 тисяч років тому єгиптяни вирощували її на великих площах у родючих долинах Нілу і вживали цю рослину у великих кількостях, не боячись специфічного запаху. Усі визнавали незліченні достоїнства й цілющі властивості цибулі. Цибуля нагадувала їм жовтогарячий місяць, який вважали символом безсмертя. Ось тому ця рослина була там священною. Якщо єгиптянин хотів довести свою правоту, то клав перед собою купу цибулин й урочисто клявся на них. Можна припустити, що трипільці (оскільки існувала надійна дорога до Єгипту) привезли цю культуру й в Україну, бо наші предки одразу ж зметикували, що це цінна штука не лише як харчі, а й як ліки.
 
Вона є одним з основних незамінних засобів народної медицини. У стародавності лікарі вважали цю рослину панацеєю від усіх хвороб. Хімічний склад цибулі дуже багатий. Її сік містить комплекс цукрів, ефірні масла, ферменти, глікозиди, флавоніди, фітонциди. Завдяки останнім ми «плачемо» під час чищення та нарізання цибулі. Фітонциди цибулі знищують мікроби, стрептококи, дизентерійну, дифтерійну, туберкульозну палички. Крім того, в цибулі міститься протеїн, сахароза, мальтоза, фруктоза, полісахариди, білки, жири. Вона багата на вітаміни С, А, D, В1, В2, В6, Є, РР; містить кальцій, калій, натрій, магній, фосфор, залізо, йод, органічні (лимонну, яблучну) кислоти. Із цибулі ріпчастої готують спиртову витяжку для стимуляції серцевої діяльності, покращання секреторної діяльності залоз травної системи. Цибуля заспокійливо діє на нервову систему.
 
У «польових» умовах цибулина як цілющий засіб була незамінною ще завдяки своїм знеболюючим властивостям. Особливою популярністю користувалася на полі бою печена цибуля. Її змішували з козиним молоком і прикладали до ран, наривів (фурункулів). До цибулі за лікувальними властивостями близька черемша і часник. Свіжим молодим листям або настоєм черемші натирають суглоби при подагрі й ревматизмі. Кашку з цибулі (з олією) загортають у марлю й прикладають до хворих місць на годину-півтори.
 
Цибуля з давніх-давен вважалася унікальним та універсальним лікарським засобом. Цибуля чинить відхаркувальну, сечогінну, жарознижувальну, протиглисну, протицинготну, болетамувальну, ранозагоювальну дію. Вона нормалізує обмін речовин в організмі. Застосовують цибулю як антисклеротичний засіб. Вона лікує у разі нежитю, деяких екзем. І, врешті, посилює статеву функцію. Отож у раціоні цибуля має бути щодня.

Усім відома чудодійна властивість цибулі лікувати від чиряків. Її розрізають, підсмажують на сковороді, зверху кладуть тонкий шар господарського мила й гарячою прикладають до чиряка - дуже добре витягує гній.

Помічна вона, й коли запалення середнього вуха. У цибулині вирізують дупло, засипають туди насіння кмину, закривають вирізаним шматочком і печуть у духовці. Потім віддушують через марлю. Закапують у вухо теплі 5-10 крапель, затикають ватою.

Хворим на грип сік цибулі закапують у ніс.
Сік цибулі також втирають у волосся для його зміцнення, потім миють відваром з аїру або любистку, щоб позбутися запаху.

Ефективність цибулі висока, бо вона багата на такі вітаміни, як А, В1, В2, В6 (саме цей унікальний вітамін нейтралізує наслідки опромінення). І, нарешті, є в ній вітамін молодості Е та вітамін С, що запобігають виникненню склеротичних явищ в організмі.
Декому цибуля у великих дозах небажана. Найперше тим, хто скаржиться на хворі нирки, печінку, гострі запалення травного тракту. Обмежено вживають цибулю й у разі серцево-судинних недуг. І вже зовсім потрібно вилучити цибулю з раціону за гіперактивної функції щитоподібної залози.Вживаючи сік цибулі, зокрема, солодких сортів, можна повністю позбутися піску та камінців у нирках та жовчному міхурі. Цілком можливо, але за умови, що нирки не зазнали запалення.
 
Медицина застосовує препарати ріпчастої цибулі при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, для підвищення апетиту, для лікування гіпертонічної хвороби й атеросклерозу, при деяких гінекологічних захворюваннях. Ця цілюща рослина знижує згубну дію радіації на людський організм, стимулює виділення соків для травлення, заспокоює нервову систему, очищує кров, знижує артеріальний тиск і навіть здатний запобігти другому інфаркту. Тож, не треба ковтати пігулки, антибіотики, які одне лікують, а інше – гублять. Щоб бути здоровим, достатньо звернутися до перевіреного тисячоліттями досвіду наших прабабусь. Будьте здорові! 


 
Категорія: Здоров'я | Переглядів: 14595 | Додав: Nata-LI | Теги: цибуля в медицині, хімічний склад цибулі, історія цибулі, лікування та профілактика, цибуля, лікування чиряків, запалення вуха, вітаміни цибулі | Рейтинг: 2.0/2

КАЛИНА - ДЖЕРЕЛО ВІТАМІНІВ
ВИСЛОВИ ПРО ЛЮБОВ. ВИРАЗИ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ
РОБОТА З ПЕРСОНАЛОМ. ПІДБІР КАДРІВ
КАМАСУТРА. ЩО ТАКЕ КАМАСУТРА?
ВІДПУСТКА
КАЛЕНДАР ВАГІТНОСТІ. ВОСЬМИЙ ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]