Вчасно сказаний комплімент здатний окрилити людини, підняти її самооцінку і поліпшити настрій. Але, на жаль, не кожен володіє мистецтвом говорити приємні слова. І ще менше людей вміють гідно приймати компліменти і похвалу на свою адресу. Отже, як же потрібно реагувати на компліменти?
Чому ми недовірливо ставимося до компліментів на свою адресу? Від чого це може залежати?
Як правило, не отримують задоволення від компліментів ті, кому взагалі не подобається залучати чужу увагу. Такі люди можуть не просто ігнорувати похвалу, а й дратуватися на неї. Деяким компліменти здаються нічим іншим, як завуальованій маніпуляцією. У таких людей виникає відчуття, що цій людині що - то потрібно особисто від них.
І жодних емоцій не викликають компліменти у тих людей, яким взагалі байдуже чужу думку.
Як же слід правильно реагувати на компліменти?
У першу чергу, не варто ігнорувати їх, нехтуючи чужою увагою. Але і надмірно пишатися собою, почувши похвальні, похвальні слова - не варто. Навіть якщо вам здається, що людина, що сказала вам комплімент, трохи прикрасив реальність - прийміть його особиста думка. Адже сторонні бачать вас із зовсім іншої сторони. Наприклад, вони можуть не помітити схопився прищик на обличчі (який на вашу думку, вас просто спотворює), їх може захопити колір вашого волосся (хоча в душі ви тисячу разів пошкодували, що вибрали саме цей колір фарби) і ін Якщо ви відрізняєтеся сором'язливістю і боязкістю, вселите собі подібні фрази: "Я володію повним правом приймати компліменти. Я маю право радіти тому, що інших захоплює те, що я роблю і як виглядаю".
Вважається цілком адекватною реакцією подяку у відповідь на комплімент, однак, не прагнете відразу у зворотний нахвалювати співрозмовника. Це не буде виглядати природним, тому краще дочекатися більш підходящої ситуації.
Важко сприймають компліменти ті, хто володіє комплексами і заниженою самооцінкою. Таким людям не слід думати, що оточуючі говорять їм приємні слова з жалю: краще працювати над собою, усуваючи причину своїх комплексів і заниженої самооцінки.
|