Ялина — гарне вічнозелене дерево, яке шанується в багатьох народів. У давніх релігіях завжди вшановувалися сили природи, і дерева вважались тотемними, тобто такими, що допомагають людині. Сосна чи ялинка може працювати квартирним «оздоровлювачем» упродовж новорічних та різдвяних свят. Коли ж хвоя зрубаної лісової красуні почне осипатися, не поспішайте викидати її на смітник. Зберіть та добре підсушіть дрібні гілки і зелені голочки, а потім використовуйте їх для приготування цілющих ванн.
Настій хвої ялини корисний при захворюваннях дихальних органів, має антимікробну, знеболювальну, жовчогінну дію. Ялинові ванни допомагають лікувати застуду, ревматизм, безсоння, захворювання шкіри та нервової системи. «Чай» із хвої сосни має протизапальні, протимікробні, потогінні, жовчогінні, сечогiнні та знеболювальні властивості. А от відвари для полоскання горла, миття голови тощо краще готувати не з тих гілок, які прикрашали кімнату, а з тих, які були висушені відразу після придбання.
Хвойні породи містять велику кількість фітонцидів, смол та ефірних олій, які не дають розмножуватися багатьом бактеріям і найпростішим. Один гектар соснового бору за добу виділяє в атмосферу близько п’яти кілограмів фітонцидів, ялівцевого лісу — близько 30 кілограмів. Саме тому в хвойних лісах (особливо в молодому сосновому бору) повітря практично стерильне — незалежно від того, чи розташовані поруч якісь населені пункти. І хоч духмяна гілка не замінить прогулянки в цілющому лісі, її користь очевидна.
Медицині давно відомо, що фітонциди сосни, ялини, ялівцю згубно діють на стрептококи, стафілококи, дифтерійну і кашлюкову паличку. А смоли хвойних рослин здатні припиняти ріст бактерій дифтерії та білого стафілокока. Насичене фітонцидами повітря покращує роботу імунної системи і таким чином збільшує шанси людини залишитися здоровою у період збільшення кількості хворих на грип, ГРВІ та інші інфекційні захворювання. До того ж — гарне джерело вітаміну С. Утім треба розуміти, що найкращий результат дасть комплексна профілактика: і прийом вітамінів, і вживання необхідної кількості рідини, і загартування в розумних межах.
Хвоя ніколи не буває зайвою. Принесіть ці гілочки додому, висушіть, і матимете до весни гарний засіб лікування й профілактики різних захворювань.
|