Багато хто вважає роботу бухгалтера рутинною і нудною. Суцільні цифри, операції, що постійно повторюються, відсутність творчості. Отримуючи цю професію в університеті, багато хто думає саме так. А коли стає практикуючим бухгалтером, бачить в ній безліч плюсів:
1. Розвивається логічне мислення. Японські кросворди і ребуси «відпочивають» в порівнянні з формуванням проводок! І якщо перше – хобі, то в роботі уміння правильно все «вкомплектувати» дуже високо цінується. Звичайно, з часом перестаєш замислюватися про те, як і чому вибираєш той або інший рахунок, діючи «на автоматі».
2. Виробляються навики. Повторення – мати вчення. І те, що спочатку робилося насилу, після декількох спроб займає зовсім трохи часу. За рахунок цього в робочому дні можна викроїти час для відпочинку і самоосвіти.
3. Покращується самодисципліна. У бухгалтерії важлива будь-яка дрібниця, будь-яка деталь. Мимоволі звикаєшся робити все ретельно і на совість. Все повинно сходитися «копійка в копійку»! Прийнявши цю установку як даність, починаєш ретельніше планувати і контролювати і особистий бюджет, що утримує від непродуманих витрат.
4. Постійний потік нової інформації. Якщо Ви «дружите» з цифрами, за сухими документами і звітами можна побачити цікаву картину ведення бізнесу. Адже всі господарські операції фірми «проходять» через руки бухгалтера. Людина, схильна до аналізу, може відстежити по бухгалтерії ефективність управлінських вирішень керівництва. Бухгалтер бачить, наскільки прибуткова фірма. Для нього не буде сюрпризом звістка про закриття компанії або скорочення штату, тому можна встигнути підготуватися і з часом змінити роботу. Крім того, сучасне життя вимагає від бухгалтера гнучкості і постійного підвищення кваліфікації. На цій посаді доводиться постійно вчитися, оскільки міняється законодавство, з'являються нові інструменти, програми і технології. Загалом, нудьгувати не доведеться.
5. Стабільність. По-перше, зразковий об'єм роботи заздалегідь відомий і піддається плануванню. Рідко доводиться робити щось «вчорашнє». По-друге, попит на фахівців завжди залишається високим. Навіть у 40-50 років бухгалтерові не загрожує відмова на новій вакансії. Навпаки, досвід завжди працює на Вас.
6. Спілкування. Бухгалтерові доводиться мати справу з безліччю людей. Виробляється упевненість в собі, уміння говорити «ні», наполягати на своєму і знаходити підхід до різних співбесідників.
7. Влада. Ви маєте право зажадати звіт навіть в керівництва фірми. А прості співробітники будуть зацікавлені в хороших стосунках з Вами – від Вас багато що залежить. Наприклад, чи вчасно сплачені рахунки, видана зарплата і т.д.
8. Можливість працювати на себе. Зараз багато невеликих компаній віддають ведення бухгалтерії «на сторону». Ставши хорошим фахівцем, Ви можете узяти на обслуговування одну або декілька фірм. При цьому Ви будете самі розпоряджатися своїм часом, та і дохід зросте. А якщо задумаєтеся про відкриття власного бізнесу, бухгалтерські тонкощі не будуть для Вас «темним лісом».
А взагалі, яку б професію Ви не вибрали, хай вона приносить Вам задоволення і дохід!
|