Жирну яловичину (грудинку) заливають холодною водою і на сильному вогні доводять до кипіння. Потім знімають піну і продовжують варити на дуже слабкому вогні періодично знімаючи з поверхні бульйону жир, який використовують для тушкування буряка. Через деякий час м ясо виймають з бульйону, кладуть в інший посуд, злегка солять, наливають трохи бульйону, накривають кришкою і варять до готовності.
Червоний буряк ріжуть соломкою, кладуть в сотейник з тваринним жиром, додають оцет, цукор, сіль і тушкують майже до готовності. Моркву, корінь петрушки нарізують соломкою і смажать. Цибулю також нарізують соломкою, злегка обсмажують на топленому маслі, кладуть розведену бульйоном томат-пасту, смажать ще 10–15 хвилин, а потім додають до моркви і петрушки і все разом знову смажать. Підготовлену капусту і солодкий болгарський перець шинкують соломкою.
Картоплю нарізують рівномірними брусочками. Бульйон, в якому варилося м'ясо, проціджують, доводять до кипіння, кладуть в нього капусту, картоплю, стручок червоного гіркого перцю і варять 15–20 хвилин при слабкому кипінні. Потім стручок перцю виймають, додають тушений буряк, смажене коріння, болгарський перець, лавровий лист і ще варять 5–7 хвилин. Борщ заправляють підсмаженим і розведеним бульйоном борошном і шпиком, товченим з часником, кропом і зеленню петрушки, додають цукор. Після заправки борщ доводять до кипіння, накривають кришкою і дають настоятися 30–40 хвилин.
При подачі в тарілку кладуть сметану і посипають зеленню.
Яловичина — 80 гр, буряк — 75 гр, білокачанна капуста свіжа — 100 гр, картопля — 130 гр, морква — 25 гр, петрушка — 10 гр, цибуля ріпчаста — 20 гр, часник — 2 гр, томат-паста — 20 гр, або помідори свіжі — 80 гр, солодкий болгарський перець — 15 гр, масло топлене — 10 гр, сало-шпик — 15 гр, сметана — 15 гр, цукор — 5 гр, оцет 3% — 5 гр, зелень петрушки і кропу — 5 гр, лавровий лист, гіркий чорний перець, сіль, борошно — 30 гр.
|