В давні часи на нашій території були різні традиції щодо звертань і навіть писалися різні дослідження на цю тему. Однак на сьогодні це питання уже вирішено в суспільстві. Тип звертання зазвичай визначається відносинами між людьми, їх близькістю або службовим становищем.
Як правило на "ти" звертаються один до одного друзі, приятелі, родичі, діти, молоді люди одного віку. На "ви" ж слід звертатися до незнайомців та до людей, які старші за вас. В деяких місцевосцях прийнято, що діти називають батьків на "ви". Така традиція залишилась там з давнішніх часів. Однак на сьогоднішній день, а особливо в містах, прийнято говорити до всіх родичів "ти".
Якщо ви все ж не впевнені як ви повинні звертатися до тієї чи іншої особи, то варто вирішити це питання безпосередньо з нею або уникати прямого звертання.
Крім того при спілкуванні за спільною домовленістю можливий перехід від "ви" до "ти". Однак пропозиція перейти на "ти" повинна йти від старшої людини. Коли переходити на "ти" залежить тільки від вас та вашого співрозмовника, точних правил щодо цього не існує. Однак робити це слід обачно, щоб не поставити свого співрозмовника в незручне становище.
В наші дні поширеною є практика переходу на "ти" після випитих разом чарок. Це неправильно, оскільки звертання залежить не від випитого алкоголю, а від людських почуттів, щирості та близькості.
|