Багато хто вважає, що коліт – це всього лише коліки в животі. Насправді, це запальний процес слизистої оболонки товстого кишечника. Перебіг хвороби може бути як швидким – гострий коліт, так і уповільненим – хронічний коліт. Нерідко зустрічаються різні ускладнення, коли коліт протікає на тлі запалення шлунку (гастроентероколіт) або тонкого кишечника (ентероколіт)
Причини
Причини виникнення коліту можуть бути самі різноманітні. Розвитку хвороби сприяє психічне і фізичне перенапруження, неправильний режим.
Інші причини:
· Інфекції – дизентерія, сальмонельоз та інші.
· Неправильне харчування – надмірне споживання продуктів тваринного походження, борошняних виробів і гострої їжі.
· Дисбактеріоз кишківника – внаслідок тривалого лікування антибіотиками.
· Харчова алергія.
· Отруєння мишьяком, свинцем
· Порушення кровообігу кишківника.
Діагностика і лікування
У разі помітних змін в роботі організму обов'язково зверніться до лікаря – гастроентеролога або проктолога. Аналіз крові дозволить встановити присутність кишкової інфекції. Додаткові методи обстеження – рентген, ректороманоскопія, колоноскопія і УЗД внутрішніх органів.
Лікування залежить від конкретного діагнозу, поставленого фахівцями. У випадку, якщо коліт викликаний кишковою інфекцією, призначатимуться притивомікробні препарати. У практиці лікування хронічного коліту використовується цілий комплекс методів: медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури, саноторно-курортное лікування та інші.
У будь-якому випадку, хворим з колітом призначають спеціальну дієту. Лікарі не радять займатися самолікуванням, оскільки наслідки можуть бути самими непередбачуваними, а своєчасна діагностика може виявити онкопаталогію в початковій стадії.