Четвер, 18.04.2024, 07:44
НОВИНИ
ОГОЛОШЕННЯ
КАР'ЄРА
ВІДПОЧИНОК
КРАСА ДУШІ І ТІЛА
КУЛІНАРІЯ
ЛЮБОВ
МАГІЯ
РОЗВАГИ
Погода в Україні
Інформаційний блок
ПОТОП 2020 НА ПРИКАРПАТТІ


СВИНИНА ЗІ СМАКОМ ВІСКІ


ВИПУСКНИЙ 2014 РОКУ- ЗАПУСК КУЛЬОК У НЕБО



Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Наше опитування
Чи вірите ви, що вірус H1N1 був справжнім?
Всього відповідей: 476
Друзі сайту
fantom2 - твій рідний сайт! Фільми, кліпи, мультфільми, архів MP3, програми, все до мобілок, книги - та багато цікавого. Великий форум, та море друзів
Наша кнопка
Журнал РІЗНОМАНІТ - Новини, любов, фільми, музика, гороскопи, рецепти, поради, подорожі, обої та багато іншого
Розмістіть нашу кнопку у себе на сайті
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

журнал Різноманіт

Головна » Формула стосунків » КОМПЛЕКС НЕПОВНОЦІННОСТІ
12:35
КОМПЛЕКС НЕПОВНОЦІННОСТІ
Картинка КОМПЛЕКС НЕПОВНОЦІННОСТІ
Потуплений погляд, невпевнена хода, мовчання в загальній розмові або образ людини, яка пропускає всіх без черги? Що означає, що комплекс був з дитинства і куди він дівається в інших, дорослих дітей?

Комплекс неповноцінності ... Як його позбутися?

Комплекс неповноцінності – це найчастіше невпевненість в своїх силах, відчуття своєї нікчемності, переживання з приводу нездатності зайняти більш високе місце в житті і стосунках з людьми. Не обов’язково при цьому мати хворобу, фізичні вади або реальні обмеження.

Як створюється комплекс?

Що спільного в словах цих людей? Що саме вони роблять для того, щоб зберігати і плекати свій комплекс? У всіх трьох випадках вони порівнюють себе з іншими людьми (як правило тими, хто успішніше, сильніше, багатше і т.п.), а потім переживають свою "неповноцінність”, тобто відміну від них, впадаючи в зневіру, апатію і безвихідь. Хронічна звичка порівнювати себе з іншими не на користь або придумувати собі ідеал, до якого неможливо дотягнутися – найвірніший шлях до розцвітання свого комплексу.

Є й інша можливість для придбання знаменитого комплексу – звичка знецінювати те, що є. І сім’я не така, і друзі не ті, і начальник міг би бути трохи краще. І висновок напрошується – "якийсь я неповноцінний …”

Нерідко у формуванні такої патологічної звички беруть найактивнішу участь батьки. Вони так багато знають і вміють … А якщо ще постійно нагадують дитині, чого він (в силу віку, звичайно …) не знає і не вміє, та ще порівнюють його з більш успішними однолітками, закладка першого каменя в фундамент комплексу неповноцінності вже відбулася. Привести до цього може і надмірна опіка і батьківська відраза (небажані діти).

Батьки мають величезний авторитет для дитини, їх стереотипи ставлення до нього засвоюються надовго. І ось уже підліток починає подумки порівнювати себе з іншими сам. Результат – незадоволеність життям, безсилля, поганий настрій, самодокори, сумніви …


Чи так вже поганий комплекс неповноцінності?

Американський психоаналітик Альфред Адлер вважав, що неповноцінність – нормальне, природне для людини почуття. Він навіть сформулював афоризм

Щоб бути повноцінною людиною, треба володіти комплексом неповноцінності.

Як це розуміти?

На думку Адлера основне джерело комплексу неповноцінності – дитинство. Це підпорядкування батькам, залежність від них, оцінка дій дитини. Але і відносини між самими дітьми зовсім неідеальні. Негатив вносять і дитячі прізвиська – "жирний”, "щур”, "бомжара” … І поки дитина не подорослішала, вона відчуває себе неповноцінною. Почуття неповноцінності загострюється при вступі в кожну нову вікову стадію, при ураженні в боротьбі за лідерство або престиж. Особливо часто страждають цим підлітки, котрі вступають у життя, де треба проявляти розум, силу, обізнаність, самостійність …

Однак той же самий комплекс меншовартості може послужити імпульсом до дії. Згадаймо хрестоматійний приклад з оратором Демосфеном. Адже зумів же він подолати і дефект і комплекс! Люди, у яких комплекс неповноцінності є стимулом до подолання труднощів і вдосконалення, досягають чудових результатів.


Як позбутися комплексу неповноцінності?

Звичайно, те що сталося з людиною в дитинстві накладає відбиток на все його життя. Але ситуація не фатальна. Кожна людина має можливість вільно створювати свій власний стиль життя і використовувати всі наявні комплекси для вдосконалення.

Щоб позбутися від уже наявного комплексу перестань робити те, що ти зазвичай робиш:
- створювати ідеали і постійно співвідносити себе з ними
- порівнювати себе з більш успішними, багатими чи розумними людьми і страждати при цьому
- займатися аналізом того, що маєш і після цього впадати в депресію
- подумки говорити про себе суворим голосом своїх батьків, у тебе може бути і своя, більш сприятлива думка про себе
- і роби те, що зазвичай не робиш
- наміть конкретні цілі для того, щоб домогтися успіху в "слабкій” області. Перерахуй собі цілі та дії по їх здійсненню. Визнач терміни.
- опитай знайомих, які на твою думку добре роблять те, що ти не можеш, як це у них виходить і як вони цього добилися.
- отримуй задоволення від того, що у тебе є і радій дрібницям
- поговори про своє життя з хорошим психотерапевтом

Пам’ятай, що життя прекрасне! Насолоджуйся кожним днем:) Будь здорова! Успіху в починаннях!


Категорія: Формула стосунків | Переглядів: 2926 | Додав: Nata-LI | Теги: комплекс неповноцінності, як позбутися комплексів, психологія, дитинство, комплекси | Рейтинг: 0.0/0

ТОРГ НАПОЛЕОН. РЕЦЕПТ І ПРИГОТУВАННЯ ТОРТА
ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ. ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ДОСЛІДЖЕННЯ.
ЗЕЛЕНА ЦИБУЛЯ. САЛАТИ. РЕЦЕПТИ. КОРИСТЬ ЗЕЛЕНОЇ ЦИБУЛІ
ОРХІДЕЯ. ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЄЮ В ДОМАШНІХ УМОВАХ
ЧЕРВОНА ІКРА. КОРИСТЬ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ
СЕКС ПІД ЧАС МІСЯЧНИХ. МЕНСТРУАЦІЯ І СЕКС
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]