Четвер, 19.04.2018, 22:56
НОВИНИ
ОГОЛОШЕННЯ
КАР'ЄРА
ВІДПОЧИНОК
КРАСА ДУШІ І ТІЛА
КУЛІНАРІЯ
ЛЮБОВ
МАГІЯ
РОЗВАГИ
Погода в Україні
Інформаційний блок
СВИНИНА ЗІ СМАКОМ ВІСКІ


ВИПУСКНИЙ 2014 РОКУ- ЗАПУСК КУЛЬОК У НЕБО


ДЕНЬ ЗАЛІЗНИЧНИКА - 4 ЛИСТОПАДАФорма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Наше опитування
Чи вірите ви, що вірус H1N1 був справжнім?
Всього відповідей: 474
Друзі сайту
fantom2 - твій рідний сайт! Фільми, кліпи, мультфільми, архів MP3, програми, все до мобілок, книги - та багато цікавого. Великий форум, та море друзів
Наша кнопка
Журнал РІЗНОМАНІТ - Новини, любов, фільми, музика, гороскопи, рецепти, поради, подорожі, обої та багато іншого
Розмістіть нашу кнопку у себе на сайті
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

журнал Різноманіт

Головна » Харчування » ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНІ ПРОДУКТИ.
20:56
ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНІ ПРОДУКТИ.
Картинка ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНІ ПРОДУКТИ.
З одного боку, тема генетично модифікованих ( генетично змінених, трансгенних) продуктів начебто активно обговорюється в певних ЗМІ, але з іншої – дуже мало людей насправді уявляють про що йдеться, не говорячи вже про неважливість, що здається, неактуальність цієї теми. Але ж саме на нас сьогодні в першу чергу покладена відповідальність за своє здоров'я і здоров'я наших дітей. І точно так, як і незнання закону не звільняє від відповідальності, так і незнання сучасних продуктів харчування не звільняє нас від наслідків їх вживання.
 
Що таке ГМО? Генна інженерія займається тим, що бере гени і частини ДНК одного вигляду, наприклад риби, і пересаджує їх в клітки іншого, наприклад помідора. ГИ має в своєму розпорядженні набір різних технологій для того, щоб розрізати ДНК довільно або в певних ділянках гена. Виділивши сегмент ДНК, можна його вивчати, розмножувати або склеювати з ДНК інших кліток і організмів. Генна інженерія дозволяє подолати міжвидові бар'єри і перемішувати інформацію між абсолютно не зв'язаними між собою видами. 
Наприклад, можна переселити в клітки помідорів ген, що кодує білок, що перешкоджає замерзанню тканин риби, або в клітки полуниці — ген бактерій, що кодує смертельний для комах токсин; можна гени людини пересадити свині, щоб вона краще росла. Проте тут генетики стикаються з проблемою: ген риби не працюватиме в помідорі, якщо його не забезпечити промотором, який дізналися б сигнальні молекули і ферменти кліток помідора. Як відомо, віруси — дуже активні елементи. Нічого, або майже нічого, не може зупинити їх, варто їм знайти нову жертву, вірніше, господаря.
Вони тут же вбудовують свою генетичну інформацію в ДНК клітки господаря, розмножуються, заражають сусідню клітку і множаться знову. Це відбувається тому, що віруси виробили дуже сильні промотори, які примушують клітку-господиню постійно «читати» ці промотори і проводити білки вірусу. Він приживається і стає «рідним» на новому місці. Але ученим тут не все зрозуміло. Досить часто, без видимих причин, новий ген, активно діючи якийсь час, раптом «замовкає».
І передбачити це абсолютно неможливо. Хоча остання стадія пересадки нового гена у вищий організм часто проголошується дуже точною і тонкою, вона досить погано розроблена. «Новий» ген може опинитися де завгодно, поряд з будь-яким геном або навіть усередині нього, заважаючи його функціонуванню і регуляції.  Хоча важ процес проводять ради поліпшення відтворення і функціонування «нового» гена, він сам — сторонній, і наслідки його втручання в нормальну життєдіяльність кліток важко передбачити. Кандидат біологічних наук Олександр Баранов пояснює наслідки впровадження генетично модифікованих організмів в рослини ще доступніше. "Якщо вам всадити цвях в руку, ваш організм почне чинити опір, у вас підніметься температура, як реакція на вторгнення в тіло чужорідного предмету. Так от тут відбувається те ж саме!", - пояснює він.
 
Ген, досліджуваний в пробірці, може показати лише, за що він відповідає і як поводиться саме в цій пробірці. Він не розповість про свою роль і поведінку в організмі, з якого його витягнули, або про те, як він поведеться там, куди його пересадять. Гени червоного кольору, переселені в квітки петунії, повинні були викликати зміну кольору пелюсток. Але крім цього вони привели до зниження родючості і змінили зростання коріння і листя рослини. Лосось, в якого помістили ген гормону зростання, не тільки виріс дуже великим і дуже швидко, але і став зеленим, а також мав проблеми із здоров'ям. Як ми можемо бути упевнені в тому, що генетично модифікована рослина, що вживається нами в їжу, не стане раптом проводити нові токсини і алергени або не підвищить рівень прихованих токсинів? А що буде з його харчовою цінністю? І як впливає модифікована рослина на навколишнє середовище і дику природу? Всі ці питання украй важливі, але відповіді на них до цих пір немає. Зате накопичилася безліч різних фактів, про які чому те особливо не розповсюджуються.
 
Генетичне забруднення планети набагато страшніше хімічного або радіоактивного. Ми поміщаємо живі організми без всякої еволюційної історії в середу, яка не знає, як до них пристосуватися. Ось в чому принципова різниця між селекційною роботою і генетичними експериментами — час! Маніпуляції з генами не залишають часу на перевірку, пошкодить це нововведення навколишньому середовищу чи ні. Якщо раптом опиниться, що пошкодить, зворотний шлях буде знайти набагато важче, якщо взагалі можливо. Генетичне забруднення непередбачуване більшою мірою, ніж хімічне, оскільки воно переноситься живим матеріалом, який може плодитися, мігрувати і мутувати.
 
Одного разу випустивши, вже неможливо буде загнати генетично модифіковані організми назад в лабораторію або на полі. Вже виникли пестицидо- і гербіцидостійкі види супербур'янів і шкідників, і потрібні сильніші хімікати для їх придушення. Тим часом, гармонійна, природна їжа стає все більш популярною. Органічна їжа обходиться споживачеві трохи дорожче, але люди готові платити за те, щоб овочі і фрукти, які потраплять на їх стіл, не поливали отрутами і не удобряли хімією, а тварини, чиє м'ясо вони їдять, паслися на лугах, а не провели б все життя в стані стресу під дахом, по коліно в гної жуючи корм, зроблений із занепалих корів.
Природні продукти чистіші і корисно, і смачніше, а їх виробництво наносить мінімальна шкода навколишньому середовищу. Все більше виробників указують на упаковці своєї продукції інформацію про те, що в продукті не міститься генетично змінені компоненти, а значить споживачі починають звертати увагу на цей факт.  Також з іншого боку є багато видів продукції, де явно вказана наявність генетично модифікованих організмів зокрема – аспартам – генетично модифікований штучний підсолоджувач. Наприклад, він вказаний майже у всіх жувальних гумках, продуктах з позначкою "diet” і "light” (дієтична кола), морозиві.
Тому дорогі споживачі, роблячи свій вибір – будьте уважні і обізнані, а значить здорові.
Категорія: Харчування | Переглядів: 4014 | Додав: Nata-LI | Теги: генетично модифіковані продукти, ген, споживачі, організми, гмо, днк, мутувати, ЗМІ | Рейтинг: 5.0/1

ЛЬВІВ. МУЗИКА, ТЕАТР, КІНО. ВІДПОЧИНОК У ЛЬВОВІ.
ДЖАЗ. ДЖАЗОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Jazz Bez»
СТАТЕВІ ВІДНОСИНИ У РАННЬОМУ ВІЦІ. ПЕРШІ СТАТЕВІ ВІДНОСИНИ
КАЛЕНДАР ВАГІТНОСТІ. ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ
ЕРОГЕННІ ЗОНИ ЧОЛОВІКА
10 УРОКІВ ОРАЛЬНОГО СЕКСУ. УРОК 9. УРОК 10
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]